Cena koszenia trawy Częstochowa jest coraz niższa. Koszenie trawy na obszarach o większym metrażu jest bardzo czasochłonnym zajęciem. Dlatego posiadacze ogrodów decydują się na powierzenie tej czynności firmie ogrodniczej. Na terenie miasta Częstochowy i okolic działa coraz więcej firm ogrodniczych mających w swojej ofercie koszenie trawy. Usługi koszenia trawy kosiarką, kosą spalinową czy kosiarką rotacyjną nie muszą być wcale dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Jeżeli zdecydujemy się zlecić koszenie trawy, zaoszczędzimy sporo czasu, który można przeznaczyć na czas spędzony z rodziną lub hobby. Poniżej podpowiemy, ile kosztuje koszenie trawnika, a także jak przedstawia się cena popularnych usług dodatkowych.

Cena koszenia trawy Częstochowa 2021

Zaprezentowany poniżej cennik koszenia trawy obejmuje wykaszanie trawników kosiarką spalinową, traktorkiem do koszenia trawy, riderem i kosą spalinową.

URZĄDZENIECENA
Kosiarka spalinowaod 0,30 zł/m2
Kosa spalinowaod 0,50 zł/m2
Traktorek ogrodowy / riderod 0,20 zł/m2
Cennik koszenia trawy 2021 Częstochowa i okolice

Cena za koszenie trawy a metraż działki

Cennik koszenia trawy może być uzależniony od wielu aspektów. Najczęściej na cenę ma wpływ metrażu posesji, jej ukształtowanie oraz wysokość trawy. Zaniedbane posesje, porośnięte wysoką i gęstą trawą mogą wymagać droższej usługi np. karczowanie działki lub koszenie wysokiej trawy kosą spalinową.

Cena za metr kwadratowy koszenia trawników na niewielkiej, przydomowej posesji zazwyczaj nie podlega negocjacji. Ceny za usługi ogrodnicze (np. wykaszanie trawników, czy trawnik z rolki) wykonywanych w przestronnych ogrodach mogą być już bardziej atrakcyjne. Dlatego im większy metraż posesji, tym większa możliwość negocjacji ceny za metr kwadratowy. Warto wziąć to pod uwagę analizując ceny za usługi koszenia trawy.

Koszenie i wykaszanie trawników odpowiednim sprzętem

Koszty koszenia trawy w dużej mierze uzależnione od metrażu posesji. Często koszenie trawy wokół domu wykonuje się zwykłą kosiarką, traktorkiem do koszenia trawy, riderem lub kosą spalinową. Koszenie trawy kosiarką spalinową, traktorkiem do koszenia trawy czy riderem jest o wiele tańsze za metr kwadratowy niż cena za usługi koszenia trawy wykonanej przy pomocy kosy spalinowej. Wszystko za sprawą mniejszego stopnia skomplikowania prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jeden × 4 =